آشنایی با ترموستات یخچال و انواع آن

آشنایی با ترموستات یخچال و انواع آن

آشنایی با ترموستات یخچال و انواع آن

آشنایی با ترموستات یخچال و انواع آن : ترموستات از اصلی‌ترین قطعات یخچال است که به‌وسیله آن می‌توانیم دمای یخچال را تنظیم کنیم. ترموستات وظیفه کنترل دمای یخچال را دارد. زمانی که دمای یخچال کمتر از حد تنظیم‌شده باشد، ترموستات شروع به فعالیت می‌کند و دما را به حد مطلوب می‌رساند و زمانی که به دمای مطلوب رسید سیستم قطع از مدار خارج‌شده تا فشار زیادی به موتور وارد نشود. ترموستات‌ها از قطعات مختلفی تشکیل‌شده است که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • بدنه فلزی
  • کنتاکت های اتصال
  • لوله مویی
  • لوله بلو
  • پیچ تنظیم

 

آشنایی با ترموستات یخچال و انواع آن

تست سلامت ترموستات یخچال

برای تست وضعیت سلامت ترموستات دستگاه و آگاهی از این موضوع که آیا هوای محیط بر روی کارکرد دستگاه تأثیرگذار است یا خیر می‌توانید آزمایش زیر را انجام دهید:

برای انجام این تست باید مطمئن باشید تا دمای یخچال روی ۳ تنظیم ‌شده باشد که آموزش تنظیم درجه انواع یخچال‌ها را در طول این مقاله به شما آموزش دادیم. بعدازآن کافی است یک لیوان آب درون یخچال قرار دهید و آن را تنها در ردیف میانی یخچال قرار دهید.

بعد از گذشت یک شبانه‌روز می‌توانید لیوان را از یخچال خارج کنید. و با کمک یک دماسنج، دمای لیوان را اندازه‌گیری کنید. اگر که میزان دمای لیوان بین ۱ الی ۵ درجه قرارگرفته بود. معنی آن را می‌دهد که یخچال عملکرد درستی دارد و نیازی به تغییرات و تعمیرات یخچال نیست. اما اگر دمای لیوان آب در این بازه قرار نداشت لازم است که اقدام به تغییر دمای دستگاه و درنهایت تعمیر ترموستات دستگاه خود کنید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان باز در صورت داشتن سوال میتوانید سوالات خود را از طریق سایت و یا واتساپ مطرح کنید. همکاران ما در تیم بزرگ پدیده سرویس پاسخگوی سوالات شما سروران هستند.

پدیده سرویس، پدیده ای در تعمیرات لوازم خانگی شما

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *