آشنایی با قطعات ظرفشویی و کاربرد آنها

آشنایی با قطعات ظرفشویی و کاربرد آنها

آشنایی با قطعات ظرفشویی و کاربرد آنها : در این مقاله همراه ما باشید تا با برخی از قطعات ظرفشویی و کارایی آنها آشنا شوید .

آکوا استاپ

آکوا استاپ یک وسیله ایمنی الکترونیکی مکانیکی است. فیلترهای آب در قسمت ابتدایی آکوا استاپ قرار گرفته است. زیر این فیلترها محدود کننده جریان آب وجود دارد. این محدودکننده باعث می‌شود که دبی خروجی آب به ۵/۲ لیتر کاهش یابد.

 

عملکرد

 

هنگامی که سلونوئید شیربرقی برقدار می‌شود، مسیر ورودی آب را باز کرده و آب به سمت دستگاه جاری می‌شود. اگر در قسمت شیر برقی و سیم‌کشی نشتی آب وجود داشته باشد، آب وارد شده به محفظه شیر برقی توسط خروجی یکطرفه‌ای که زیر شیربرقی قرار دارد، خارج خواهد شد. اگر دستگاه متوجه نشتی آب داخل دستگاه شود، برق شیر برقی را قطع نموده و آلارم خواهد داد.

 

۱- فیلتر دانه درشت

۲- فیلتر دانه ریز

۳- محدودکننده جریان آب

۴- هسته شیر برقی

۵- واشر عایق‌بندی

۶- کابل برق

۷- محفظه نشتی‌گیر

۸- شلنگ آب – فشار

 

خشک کن cool dry:

 

در ماشین ظرفشویی هایی که به این سیستم مجهز هستند، برای خشک کردن ظروف از المنت حرارتی استفاده نمی شود، بلکه رطوبت باقی مانده بر روی ظروف تنها به وسیله یک فن که در دستگاه تعبیه شده است، زدوده می شود. این سیستم در مقایسه با المنت های حرارتی، باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی می شود.

آشنایی با قطعات ظرفشویی و کاربرد آنها

لامپ UV:

این لامپ که در برخی ماشین ظرفشویی های جدید گنجانده شده و دکمه مربوط به آن نیز در صفحه نمایش دستگاه مشاهده می شود، با استفاده از اشعه فرابنفش به از بین رفتن کلیه میکروب ها و باکتری ها کمک کرده و منجر به ضدعفونی شدن کامل ظروف می گردد.

مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی

 

مایع جلادهنده از موادی تشکیل شده است که ترکیب ان ها باعث کاهش کشش سطحی آب می شود. کشش سطحی در سطح خارجی قطرات آب وجود دارد و باعث کروی شدن آن ها شده و از پخش شدن قطره روی سطح جلوگیری می کند. جلادهنده به عنوان با اثری شیمیایی که بر آب می گذارد، از ایجاد شدن قطرات کروی جلوگیری کرده و آب را به صورت سطح نازک بر روی سطح ظروف در می آورد که به راحتی آبکشی و خشک می شود. در نتیجه لکه هایی که بر اثر بخار شدن قطرات مانده بر سطح ظروف ایجاد می شوند، دیگر وجود نخواهند داشت.

در واقع جلادهنده قطرات آب را از بین می برد و خشک شدن ظرف ها را تسریع می کند و با این روش درخشندگی ظرف ها را افزایش می دهد.

 

نمک ماشین ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی قطعه ای به نام رزین دارد ،  کار رزین گرفتن سختی آب برای شستشو راحتر در ماشین ظرفشویی میباشد . این قطعه به نام رزین نیاز به شستشو دارد تا تمیز شود ، کار نمک ظرفشویی همین است : نمک ظرفشویی در ۵ دقیقه آخر رزین را شستشو نموده و برای شستشوی بعدی آماده میکند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *