ارورهای یخچال بکو

ارورهای یخچال بکو

با سلام با تیم پدیده سرویس باشید با مقاله ای در مورد ارورهای یخچال بکو

ارورهای یخچال بکو چیست؟ چگونه باید ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو را تعمیر کنیم؟ علت بروز ارور یا خطا در یخچال بکو چیست؟ از جمله سوالاتی می باشد که بسیاری از کاربران با آن مواجه می باشند. امروز در این پست از وب سایت تهران سرویس(نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر) مشکل شما را به صورت کامل برطرف می کنیم. با ما همراه باشید.

دوستان عزیز ارور یخچال بکو موضوعی می باشد که برای شما که یخچال بکو دارید، مطالعه آن الزامی است. زیرا با دانستن کد ارور مربوطه می توانید بدانید مشکل از کدام قسمت از یخچال می باشد. و حتی شاید نیازی نباشد با تکنیسین تعمیر یخچال بکو تماس بگیرید.

لیست ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو (Beko)

ارور E0
ارور E1
ارور E3
ارور E4
ارور E8
ارور E9

ارورهای یخچال بکو

ارور E0 یخچال بکو

ارور E0 در یخچال بکو مربوطه به یکی از سنسورهای دما یا سیم ها یا ماژول دستگاه می باشد. در این حالت کمپرسور یخچال و فن داخل یخچال به صورت یکسره کار می کند. حل این ارور نیازمند بررسی تکنیسین تعمیر یخچال بکو می باشد. برای حل ارور با ما تماس بگیرید.

ارور E1 یخچال بکو

ارور E1 یخچال بکو بیانگر معیوب بودن سنسور(Sensor) دیفراست فریزر می باشد. در این حالت هیتر با المنت دیفراست ۲۵ دقیقه یکسره روشن می ماند. برای حل ارور فقط باید سنسور هیتر تعویض گردد.

ارور E3 یخچال بکو

ارور E3 یخچال بکو بیانگر این می باشد که سنسور یا ترمیستور یخچال معیوب می باشد و باید تعویض گردد. برای تعمیر ارور E3 باید با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر بکو تماس بگیرید.

سنسور چیست؟

سنسور المان حس‌کننده‌ای است که کمیت‌های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیت‌های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می‌کند. در واقع سنسور یک وسیله الکتریکی است که تغییرات فیزیکی یا شیمیایی را اندازه‌گیری می‌کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌نماید.

ترمیستور چیست؟

ترمیستور نوعی مقاومت متغیر حساس به دما است که به وسیله تغییرات دمایی، مقاومتش تغییر می‌کند. در واقع با اندازه گیری مقاومت یک ترمیستور، می‌توان دمای آن را تعیین نمود. به همین دلیل این ابزار بعنوان سنسور دما مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترمیستورها معمولاً از مواد نیمه رسانا تشکیل شده‌اند. از این رو در دماهای بالا، زودتر خراب شده و عمر کوتاه‌تری دارند.

وقتی یک ترمیستور در داخل یخچال فریزر باشد گزارش لحظه به لحظه تغییرات دمایی را به برد الکترونیک میدهد و میکرو پرسسور برد یا مغز پردازشگر برد الکترونیک یخچال فریزر میتواند طبق برنامه داده شده به ان فرمان مناسب را صادر کند.

ارور E4 یخچال بکو

ارور E4 یخچال بکو نشان دهنده وجود عیب در هیتر دیفراست می باشد. هیتر یا المنت دیفراست وظیفه یخ زدایی یا آب کردن یخ های اواپراتور را دارد. در این ارور یخچال گرم می شود. سرمایی ندارد. زیرا اواپراتور یخچال یخ زده است. باید فورا هیتر یا المنت تعویض گردد.

برای تعمیر ارور E4 کافی است سیم های برق المنت یا هیتر و ترموفیوز و خود المنت را با اهم متر تست کنید. اگر هر یک از موارد ذکر شده برق نداشت، یعنی همان قطعه معیوب می باشد.

ارور E8 یخچال بکو

ارور E4 یخچال بکو بیانگر وجود عیب در یخساز یخچال می باشد. ممکن است سنسور یا ترمیستور یخساز یخچال معیوب شده باشد. پیشنهاد می کنیم اول یخساز را ریست کنید. اگر مشکل حل نشد با تکنیسین تعمیر یخچال تماس بگیرید.(آموزش ریست یخساز یخچال)

ارور E9 یخچال بکو

ارور E9 یخچال Beko بیانگر خرابی یخساز یخچال می باشد. در این مورد یخساز کار نمی کند. یا موتور یخساز یخچال معیوب است و صدای آزار دهنده می دهد. بهتر است یخساز به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

ارورهای عددی یخچال ساید بای ساید بکو

اگر یخچال بکو شما ارور را به صورت عدد نمایش می دهد نیز می توانید از جدول زیر استفاده کنید.

کد ارور علت توضیح

۲ مشکل سرما یخچال مشکل در کمپرسور یا سنسور یا باز بودن بیش از چند دقیقه درب
۳ مشکل هیتر یا المنت هیتر یا المنت یخچال معیوب می باشد. تعویض هیتر یا المنت
۴ مشکل در سنسور یکی از سنسورهای یخچال اتصال درست با کانکتور خود را ندارد.
۵ مشکل در سنسور ۲ سنسور یخچال معیوب می باشد. تعویض سنسور یخچال نیاز است.
۶ این کد ارور نیست دکمه عیب یابی ارور فشار داده شده است.
۷ خطالی موتور یا کمپرسور موتور یا کمپرسور یخچال به درستی کار نمی کند.
۱۲ برد الکتریکی معیوب برد الکتریکی اصلی یخچال معیوب می باشد. مورد جدی است. [ تعمیر برد

ممنون از شما بزرگواران در صورت هرگونه سوال میتوانید با تیم بزرگ پدیده سرویس تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *