ارور ماشین لباسشویی دوو

ارور ماشین لباسشویی دوو

ارور ماشین لباسشویی دوو : در این مقاله به بررسی ارور و کد خطای ماشین لباسشویی دوو می پردازیم با ما همراه باشید .

ارور LE لباسشویی دوو

این خطا مربوط به اشکال در باز بودن درب لباسشویی است. بدین معنا که درب باز بوده و یا بطور کامل بسته نشده است. سه علت می توانند در ظاهر شدن ارور le موثر باشند:

۱- هنگامی که درب باز است، دکمه شروع یا start/pause فشرده شده است.

۲- قفل درب خراب است.

۳- برد الکترونیکی به قفل درب سیگنال نمی فرستد.

نحوه رفع ارور LE لباسشویی دوو

درب را بررسی کنید که محکم بسته شده باشد. اگر شئ یا چیزی مانع از بسته شدن درب شده آن را بردارید. در صورتی که میکروسوئیچ درب خراب شده است، می بایست تعویض گردد. اگر اشکال از برد لباسشویی باشد، تعمیرات تخصصی لازم بوده و باید تکنسین دستگاه را بازرسی نماید.

 

ارور IE لباسشویی دوو

این خطا مربوط به ورودی آب به دستگاه است. علت های احتمالی برای نمایش ارور ie در لباسشویی های دوو، را می توان چنین شرح داد:

۱- شیر آب بسته است.

۲- فیلتر شیر ورودی مسدود است.

۳- شیر برقی نامرغوب است یا خراب شده است.

۴- پمپ تخلیه در حین آبگیری کار می کند.

۵- سنسور سطح آب (هیدروستات) نامرغوب یا خراب است.

۶- PCB مشکل دارد و سطح آب را بررسی نمی کند.

نحوه رفع ارور IE لباسشویی دوو

شیر آب را چک کنید که بسته نباشد. اگر فیلتر ورودی آب مسدود می باشد، مسدودیت های فیلتر را باز نمایید و یا فیلتر را تعویض نمایید. اگر سنسورهای کنترل کننده سطح آب، شیر برقی، پمپ تخلیه، یا PCB ایراد دارند، ممکن است تعویض این قطعات لازم باشد. با توجه به این امر که عوامل زیادی به بروز خطای ie مرتبط اند، دستگاه می بایست توسط تکنسین متخصص بازرسی شده و سپس راه حل نهایی پیشنهاد گردد.

 

ارور ماشین لباسشویی دوو

 ارور OE لباسشویی دوو

این خطا مربوط به اشکال در تخلیه آب است. از جمله علل احتمالی برای نمایش ارور oe در لباسشویی های دوو، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- لوله تخلیه پیچ خورده و یا مسدود شده است.

۲- پمپ تخلیه خراب شده و موجب بروز خطا شده است.

۳- در خلال مرحله تخلیه، آبگیری نیز انجام می گردد.

۴- هیدروستات خراب است.

۵- PCB مشکل داشته و سطح آب را بررسی نمی کند.

۶- دور موتور درام به مقدار تنظیم شده از قبل نرسیده است.

نحوه رفع ارور OE لباسشویی دوو

برای رفع خطا یا ارور oe ابتدا لوله یا شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. در صورت مسدود بودن آن را باز نمایید. فیلتر پمپ تخلیه را تمیز و یا تعویض کنید. اگر پمپ تخلیه کار نمی کند، بهتر است آن را تعویض کنید. همچنین در صورتی که اشکال از شیر ورودی، سنسور سطح آب، PCB و یا برد الکترونیکی است، بنابه نظر تکنسین تعمیر یا تعویض آنان باید انجام گردد.

 

 ارور UE لباسشویی دوو

این خطا مربوط به تراز نبودن لباسشویی می باشد. معمولا علت بروز آن درهم پیچیدگی و گره خوردن لباسها و قرار گرفتن آنها در یک سمت درام می باشد که منجر به عدم توازن لباسشویی دوو می گردد.

نحوه رفع ارور UE لباسشویی دوو

برای حل مشکل کافی است، دستگاه را متوقف نموده و درب دستگاه را باز کنید و پس از باز نمودن لباسها دوباره آنها را پخش کنید. با اینکار، ارور ue می بایست از صفحه نمایش پاک شود.

 

 ارور E1 لباسشویی دوو

این ارور مربوط به فشار آب می باشد. عللی چون خرابی شیر برقی، کار نکردن پمپ تخلیه، ایراد از میکروسوئیچ فشار و نیز PCB می توانند دلایل ظهور ارور e1 در لباسشویی دوو باشند.

نحوه رفع ارور E1 لباسشویی دوو

ابتدا باید فشار آب را اندازه گیری نمایید. از آنجا که این خطا می تواند دلایل بهم مرتبطی داشته باشد، رفع آن و تعمیر لباسشویی نیازمند تخصص تکنسین است. تعویض قطعات از کار افتاده ممکن است لازم باشد.

 

 ارور E2 لباسشویی دوو

ارور e2 به لبریز شدن آب از لباسشویی اشاره دارد. دلایل احتمالی بروز خطا شامل موارد زیر هستند:

۱- بدلیل خراب بودن شیر برقی عملیات آبگیری پیوسته انجام می شود.

۲- شیر ورودی سالم است اما سنسور سطح آب (سنسور فشار) خراب است.

۳- پمپ تخلیه کار نمی کند و یا به هر دلیل از کار افتاده است.

نحوه رفع ارور E2 لباسشویی دوو

می بایست لباسشویی توسط تکنسین متخصص بازرسی، عیب یابی و سپس تعمیر گردد. معمولا ایراد با تعویض قطعاتی چون شیر ورودی یا شیر برقی، سنسور سطح آب و یا پمپ تخلیه ممکن است حل شود.

 

 ارور E4 لباسشویی دوو

این خطا به نشتی آب لباسشویی مرتبط است. نشتی آب از درام و یا لوله تخلیه آب دلیل بروز خطا می باشد.

نحوه رفع ارور E4 لباسشویی دوو

ابتدا لوله تخلیه را بررسی نمایید. در صورت وجود هرگونه ترک یا پارگی، لوله به تعویض نیاز دارد. در صورت اطمینان از نشتی آب از درام لباسشویی، باید با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تماس گرفته و از کمک تکنسین متخصص استفاده نمایید.

 

ارور E5 لباسشویی دوو

خطای e5 با اشکال ولتاژ بالا در ارتباط است. از جمله دلایل بروز آن می توان به ۲ مورد زیر اشاره نمود:

۱- لباسها در بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.

۲- PCB یا برد الکترونیکی ایراد دارد.

نحوه رفع ارور E5 لباسشویی دوو

در صورت گیر افتادن لباسها، آنها را بصورت یکنواخت در ماشین پخش کنید. اگر مشکل از PCB یا برد الکترونیکی باشد، لباسشویی به بازرسی و تعمیر تخصصی توسط تکنسین احتیاج دارد.

 

 ارور E6 لباسشویی دوو

ظهور خطای e6 به وجود مشکلی اضطراری دلالت دارد و دلیل بروز آن می تواند عواملی چون موارد زیر باشد:

۱- لباسها بین لاستیک درب و درام گیر افتاده اند.

۲- سوکت موتور یا سیم کشی ها مشکل دارند.

۳- موتور مشکل دارد یا سوخته است.

۴- PCB یا برد الکترونیکی ایراد دارد.

نحوه رفع ارور E6 لباسشویی دوو

ابتدا یکنواخت بودن پخش لباسها و گیر نیافتادن آنها را چک کنید. در صورت خراب بودن یا سوختن موتور، باید آنرا تعویض نمایید. همچنین اگر رله مشکل دارد، تعویض آن ممکن است ارور ظاهر شده را برطرف سازد. در صورتی که اتصال کوتاه رخ داده و یا مشکل از PCB یا برد دستگاه باشد، از کمک تکنسین استفاده نمایید.

 

ارور E7 لباسشویی دوو

این خطا به مشکل در نحوه چرخش و جهت چرخش موتور دلالت دارد. دلایل بروز آن عبارتند از:

۱- موتور در جهت عکس می چرخد.

۲- IC موتور دچار عیب شده و از کار افتاده است.

نحوه رفع ارور E7 لباسشویی دوو

برای رفع ارور e7 تکنسین مربوطه می تواند PCB و یا موتور را تعویض نماید. اگر ایراد از IC موتور باشد می توان با تعویض آن خطای ظاهر شده را رفع نمود.

 

ارور E8 لباسشویی دوو

این خطا به مشکل در موتور لباسشویی اشاره می کند. اتصال نادرست موتور و سیم کشی ها یا از کار افتادن موتور بطور کل سبب بروز این ارور می گردد.

نحوه رفع ارور E8 لباسشویی دوو

سوکت های موتور و سیم کشی های مربوطه را چک کنید و در صورت نیاز تعویض نمایید. اگر موتور خراب شده و یا سوخته است، تعویض آن مورد نیاز است.

 

 ارور E9 لباسشویی دوو

ارور e9 به ایراد در سنسور فشار مربوط است. معمولا خرابی یا از کار افتادن هیدروستات لباسشویی یا سنسور سطح آب دستگاه دلیل بروز این خطا می باشد.

 

نحوه رفع ارور E9 لباسشویی دوو

برای برطرف نمودن این خطا، در صورتی که ایراد از برد لباسشویی باشد با تعویض آن مشکل برطرف می گردد. اگر سنسور سطح آب ایراد دارد به کمک تعویض آن ممکن است خطا برطرف گردد.

 

ارور B3 لباسشویی دوو

این خطا به دور موتور اشاره دارد. در صورتی که دور موتور در زمان شروع گردش موتور، بصورت اشتباه توسط سنسور تشخیص داده شده و اطلاعات آن به برد انتقال یابد، ارور b3 در لباسشویی دوو ظاهر می گردد.

نحوه رفع ارور B3 لباسشویی دوو

تکنسین متخصص باید ابتدا ولتاژ را اندازه گیری نماید تا کمتر از مقدار مناسب نباشد. سپس برد الکترونی و سنسور دستگاه باید چک شوند و در صورت لزوم تعویض گردند.

 

ارور IB لباسشویی دوو

ترانزیستور دو قطبی مشکل دارد. دلیل بروز این ارور را می توان خرابی در برد لباسشویی دانست.

نحوه رفع ارور IB لباسشویی دوو

برای رفع مشکل، دستگاه باید توسط تعمیرکار متخصص لباسشویی بازدید و بررسی شود.

 

ارور H2 لباسشویی دوو

این خطا به خرابی و ایراد در ترمیستور اشاره دارد. از جمله عوامل بروز خطای h2 می توان به نصب نادرست و یا خرابی ترمیستور بطور کل اشاره نمود.

نحوه رفع ارور H2 لباسشویی دوو

اتصالات ترمیستور را بررسی کنید. برای عیب یابی دقیق و رفع این خطا، بازرسی تکنسین باتجربه لازم است. در صورتیکه ایراد ترمیستور باشد، تعویض آن ممکن است به رفع خطا بیانجامد.

 

 ارور H4 لباسشویی دوو

این خطا با داغ شدن بیش از حد ترمیستور در ارتباط است. در صورتی که المنت بدون وجود آب در داخل درام گرم شود و یا اینکه بطور کل المنت معیوب باشد، ارور h4 نشان داده می شود. ایراد برد الکترونیکی نیز می تواند موجب ظهور این خطا شود.

نحوه رفع ارور H4 لباسشویی دوو

برای رفع ارور مشاهده شده ابتدا سطح آب را چک کنید. سپس المنت حرارتی را بررسی نموده و در صورت خرابی تعویض نمایید. همچنین بررسی عملکرد برد الکترونیکی به برطرف شدن مشکل کمک می نماید.

 

ارور H5 لباسشویی دوو

این ارور با دمای آب مرتبط است. معمولا ایراد در المنت حرارتی بطوریکه دمای آب در برنامه شستشوی لباس های پشمی و ظریف به بیش از ۴۵ درجه برسد، عامل بروز این کد می گردد.

نحوه رفع ارور H5 لباسشویی دوو

معمولا در این موارد ترمیستور یا المنت حرارتی نیاز به تعویض خواهند داشت. در این مواقع تکنسین باید دستگاه را بازرسی کرده و پس از عیب یابی دقیق، راه حل رفع مشکل را پیشنهاد دهد.

 

ارور H6 لباسشویی دوو

خطای h6 مربوط به اشکال در المنت حرارتی می شود. دلیل بروز این ارور معمولا کار نکردن المنت حرارتی بوده بدین صورت که پس از گذشت ۱۵ دقیقه، دمای آب ۲ درجه هم بالا نرفته باشد.

نحوه رفع ارور H6 لباسشویی دوو

برای رفع ارور، تعمیرکار لباسشویی دوو می بایست پس از بررسی های لازم در صورت نیاز المنت حرارتی و سیم کشی های مربوطه را تعویض نماید.

 

 ارور H8 لباسشویی دوو

داغ شدن بیش از حد المنت مورد توجه ارور h8 می باشد. معمولا اگر المنت حرارتی بدون حضور آب در درام داغ شود یا سطح آب کم باشد، ارور ظاهر می گردد.

نحوه رفع ارور H8 لباسشویی دوو

در صورت کم بودن سطح آب، افزایش مقدار آب مشکل را برطرف می نماید. اگر مشکل از برد الکترونیکی یا خود المنت حرارتی باشد، تعویض آنان توسط تکنسین متخصص لازم است.

 

 ارور PFE لباسشویی دوو

این خطا مربوط به اشکال در فیلتر پمپ می باشد. دلایل بوجود آمدن ارور pfe می توانند مواردی از جمله عناوین زیر باشند:

۱- فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده است.

۲- پمپ تخلیه در طول مرحله خشک کن، کار نمی کند.

۳- مقدار زیادی پودر شوینده استفاده شده است.

۴- لوله تخلیه بالاتر از یک متر از زمین قرار گرفته است.

نحوه رفع ارور PFE لباسشویی دوو

ابتدا اقداماتی چون تمیز نمودن فیلتر و یا تعویض پمپ تخلیه را انجام دهید. همچنین از مناسب بودن مقدار پودر شستشو اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که لوله تخلیه به اشتباه در جای نامناسب نصب شده است آن را جابه جا نمایید و در ارتفاع کمتر از یک متر قرار دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *