ارور یخچال هیمالیا

ارور یخچال هیمالیا

ارور یخچال هیمالیا

ارور یخچال هیمالیا : در این بخش تعدادی از علامت ها و کدهایی که ممکن است در مدل های مختلف یخچال فریزر هیمالیا بر روی صفحه نمایشگر یخچال ببینید را توضیح می دهیم. تفاوت این علائم و کدها این است که هیچ کدام کدخطا و ارور نبوده و به وجود مشکل اشاره ندارند.

 

ارور یخچال هیمالیا

علامت و کد DF در یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که ارور df در نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا مشاهده کردید، به هیچ وجه نگران نباشید. این کد، ارور یا کد خطا نبوده و به وجود مشکل و ایراد در یخچال اشاره نمی کند. درواقع زمانی که یخچال به حالت برفک زدایی اتوماتیک می رسد، سیکل برفک زدایی شروع شده و هیتر یخچال برفک ها را آب می کند. در این هنگام کد df بر روی نمایشگر هیمالیا نشان داده می شود. در این مواقع از باز و بسته کردن بی جهت درب خودداری کنید.

 

علامت و کد SF در یخچال فریزر هیمالیا

فریزرهای هیمالیا در بیشتر مدل های خود دارای دکمه super freeze در پنل کاربری می باشند که جهت انجماد سریع مواد غذایی به کار می رود. با فشار دادن این دکمه یا نگه داشتن آن به مدت ۳ ثانیه، کمپرسور بصورت بی وقفه به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کار کرده و دما را به ۲۸- درجه می رساند و سپس از حالت سوپر خارج می شود. اگر این حالت فعال شود، عبارت sf بر روی نمایشگر فریزر هیمالیای شما به صورت هر ۱۰ ثانیه یکبار نمایش داده خواهد شد که هیچ گونه نگرانی ندارد.

 

توجه کنید که در برخی مدل های هیمالیا که دارای برد الکترونیکی هستند، می توان کارکرد حالت سوپر فریز را به صورت دستی و با فشار دادن دکمه متوقف نمود. اما در مدل های دیگر باید تا پایان کارکرد این حالت منتظر بمانید.

 

علامت و کد SC در یخچال فریزر هیمالیا

مشابه با حالت سوپر فریز، دکمه super cool در پنل یخچال هیمالیا تعبیه شده است و برای خنک سازی سریع داخل یخچال به کار می رود. با فشار دادن یا نگه داشتن این دکمه به مدت ۳ ثانیه این حالت انتخاب شده و عبارت sc به صورت ۱۰ ثانیه یکبار در نمایشگر یخچال هیمالیا نشان داده می شود. حالت سوپر کول سبب می شود تا فن داخلی به مدت بیش از ۴ ساعت مداوم کار کند.

 

علامت و کد EC در یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که یخچال هیمالیا را در وضعیت مصرف اقتصادی قرار داده باشید، عبارت ec به صورت متناوب هر ۱۰ ثانیه یکبار بر روی نمایشگر یخچال نشان داده خواهد شد. حالت اقتصادی در زمانی که درب یخچال به مدت ۷۲ ساعت باز نشود، سبب کاهش مصرف انرژی و عملکرد بهینه یخچال فریزر با قرار دادن یخچال در ۴ درجه و فریزر در ۱۸- درجه می گردد. با باز شدن درب به صورت اتوماتیک یخچال از این حالت خارج می شود.

 

علامت و کد RF در یخچال فریزر هیمالیا

زمانی که با دکمه های کم و زیاد به تنظیم دمای یخچال مشغول می شوید، عبارت rf بر روی نمایشگر ظاهر می شود و در کنار آن دمای ۱ تا ۷ درجه که به ترتیب توسط شما قابل انتخاب است. علامت rf بر روی نمایشگر طبیعی و به معنای refrigerator یعنی یخچال است.

 

علامت و کد ارور Al در یخچال فریزر هیمالیا

ارور al در یخچال فریزر هیمالیا برای چیه؟ این سوال بسیاری از افرادست که بارها از متخصصین کاراباما پرسیده شده است. در مواردی که یخچال یا فریزر هیمالیای شما کارکرد طبیعی نداشته و دمای داخل دستگاه بالاست. چراغ هشدار دهنده به جهت اطلاع رسانی روشن شده یا به حالت چشمک زن در می آید. و کد خطا یا ارور Al بر روی نمایشگر یخچال یا فریزر هیمالیا نشان داده می شود. علامت Al مخفف کلمه Alarm به معنای هشدار است و درنتیجه خطا یا مشکل مجزایی نیست. بدین ترتیب اقدامی هم جهت رفع ارور al در فریزر هیمالیا وجود ندارد. بلکه باید مشکل اصلی کارکرد نادرست و سرد نکردن یخچال فریزر را پیدا نمود. توصیه می شود حتما از کمک یک متخصص تعمیرات هیمالیا استفاده کنید.

 

 

علامت قطره آب در یخچال هیمالیا

این علامت معادل با ارور df در یخچال هیمالیاست و به معنای فعال شدن سیکل دیفراست و برفک زدایی می باشد.

 

عبارت ERROR در نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا

هر گاه عبارت ERROR بر روی نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا روشن شود. به معنای آن است که برد کنترل و یا یکی از اجزاء برد و سیکل تبرید دچار اشکال شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *