انوع هیتر المنت هایی در یخچال فریزر

انواع هیتر المنت هایی در یخچال فریزر

انواع هیتر المنت هایی در یخچال فریزرها استفاده میشود ؟

 

انوع هیتر المنت هایی در یخچال فریزر

انواع هیتر المنت هایی در یخچال فریزر :

هیتر المنت لوله الومینیمی

نوع اول که بیشترین مصرف را داشته است و مزیتهای زیادی هم نسبت به دیگر انواع هیتر المنتهای یخچال فریزر دارد . نوع هیتر المنت لوله الومینیمی هست .که تقریبا طولی از ۱ متر تا ۱۲ متر و توانی در حدود ۲۵ تا ۴۰۰ وات دارند .که در گالری سایت  انواع اشکال ان موجود هست و دو سایز لوله دارد .برای اواپراتور های اروپایی لوله ۴٫۵ میلیمتر و برای اواپراتوریخچال فریزر های نفراست  مدل اسیایی لوله قطر ۶٫۳۵ میلیمتر استفاده میشود .

 

 مزیت :

مزیت این نوع المنت در این هست  که بیشترین سطح تماس رو با اواپراتور  نفراست دارد و بهترین انتقال حرارت را با برفکها دارد و به علت همین موضوع مصرف برق کمتری دارد و دمای نهایی هیتر المنت نفراست کمترین دما در مقایسه با دمای انواع دیگر هیتر المنت های نفراست را دارد .

 

 معایب :

از جمله معایب آن نیز به دلیل بزرگ بودن طول هیتر المنت های  نفراست لوله الومینیومی سخت بودن تولید ان می باشد .و کیفیت تولید در عمر هیترالمنت نفراست خیلی مهم است .و اگر کیفیت هیتر المنت نفراست خوب نباشد . یا از متریال ومواد خوب استفاده نشده باشد و یکسری فاکتور مهم در تولید رعایت نشده باشد شاهد سوختن هیتر المنت نفراست در عملکرد زمان دیفراست خواهیم بود .

هیتر المنت نفراست لوله فولادی یا استیل

نوع دوم هیتر المنت نفراست لوله فولادی یا استیل میباشد. که طول لوله ۳۰سانتیمتر تا ۱۵۰ سانتی متر و وات ان از ۱۵۰وات تا ۱۰۰۰ وات میباشد .و در قسمت زیر اواپراتور با فاصله ۴ تا ۷ سانتیمتر نصب میشود  .

مزیت :

کوتاهی طول هیتر المنت نفراست این نوع از هیتر ها و راحتی اسمبل کردن آن و تحمل دمای زیاد آن است.

معایب :

عدم تماس مستقیم با اواپراتور نفراست یخچال و در نتیجه مصرف زیاد برق و انرژی .و دمای بالای هیتر المنت نفراست یخچال فریزر هنگام عمل دیفراست یا برفک زدایی که این دمای بالا خود ذاتا خطرناک است و بنده چندین مورد در ساید بای سایدهای ال جی دیده ام که این نوع هیترها پلاستیک کاور اواپراتور را با گرمای زیاد خود دفرمه کرده اند و در برخی موارد حتی موجب آب شدن کاور اواپراتور شده اند .

 

هیتر المنت تابشی یا شیشه ای

نوع دیگر هیتر المنت یخچال فریزر بدون برفک ، نوع تابشی ان هست .که بیشتر در اواپراتورهای استار فین یا امریکایی استفاده میشده است . طول ان از ۳۰ سانت تا ۶۵ سانت و توان هیتر تابشی از ۵۵ وات تا ۲۰۰ وات می باشد .

مزیت :

مصرف کمتر برق و راحتی اسمبل کردن ان .

معایب :

به علت داشتن کاور شیشه ای این نوع از هیترهای نفراست یخچال وقتی آب بر روی شیشه آن میریزد .در هنگام عمل دیفراست ، شیشه پیرکس میشکند . و عیب دیگر تجمع برفک و در نقاطی که نور و گرما به آنجا نمیرسد نیز دیده میشود و باعث افت کارایی یخچال میشود .

 

و نوع دیگری هم از دیفراست یا برفک آبکردن در یخچال فریزر های نفراست هست که اصلا هیتر المنت در آن وجود ندارد. و بوسیله معکوس کردن چرخه گردش گاز مبرد یخچال فریزر بوسیله شیر برقی عمل دیفراست یا برفک اب کردن در یخچال فریزر های بدون برفک انجام میشود.

مزیت :

انتقال بهتر گرما به خود برفک ها در زمان دیفراست یخچال فریزر و در نتیجه زمان کمتر دفراست یخچال فریزر ، چون از همان جا که گاز سرد

باعث ایجاد برفک میشود از همان جا گاز داغ باعث اب کردن برفک ها میشود .ولازم به انتقال گرما نیست .

عیب :

چون یک شیر برقی مسیر گاز مبرد را عوض میکند. و تقریبا هر روز ۳ یا ۴ بار عمل دیفراست در هر یخچال فریزر باید اتفاق بیوفتد .

استهلاک شیر برقی دیفراست یا شیر برقی برفک زدایی بالاهست . خرابی ان مستلزم دردسر جوشکاری نقره و شارژ گاز میباشد .

و دیگر ایراد ان کار کردن کمپرسور در زمان دیفراست یخچال فریزر با حداکثر توان هست .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *