تعمیر لوازم خانگی

تعمیر لوازم خانگی : در گذشته مرد خانواده وظیفه تعمیر وسایل را هم داشت. هر وقت یک چیز خانه خراب می‌شد پدر بزرگوار خانواده دست به کار می‌شد و جعبه ابزارش را می‌آورد تا به تعمیرش بپردازد که البته نهایتا به خراب شدن بیش‌تر موجب می‌شد. پس تعمیر لوازم خانگی همیشه برای ما یک مشکل اساسی بوده اما چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟ شاید امروز عوض کردن لوازم خانگی و خرید یک وسیله نو برای بچه‌های این دوره و زمانه یک مسئله حل شده است اما ما یادمان نمی‌رود که زمانی که یک وسیله خانه را پدرمان به جای تعمیر خراب‌تر می‌کرد این خرابی به معنای از دست رفتن آن برای مدتی طولانی بود! این روز‌ها لوازم خانگی آن قدر پیشرفته و پیچده شده که دیگر پدر خانواده نمی‌تواند با ادعای فنی بودن برایشان دست به آچار شود.

تعمیر لوازم خانگی

تعمیرات لوازم خانگی در منزل

این روز‌ها وقتی یکی از لوازم خانگی خراب می‌شود یکی از اولین راه حل‌ها آن است که نو خرید کنند و راه دوم که بیش‌تر به آن عمل می‌شود هم آن است که تعمیرات لوازم خانگی خراب را پشت گوش بیندازند یا این که صبر کنند تا زمانی که پول دستشان آمد آن را با یک وسیله نو عوض کنند. خرید لوازم برقی خانگی وقتی ضروری است که امیدی به تعمیر و برطرف کردن مشکل آن وسیله نباشد! بسیاری از قطعات لوازم خانگی قابل تعمیر هستند و برخی از قطعات آسیب دیده را می توان جایگزین کرد.

تعمیر یا خرید یک دستگاه جدید؟

از هر طرفی که به این قضیه نگاه کنیم به یک جواب می رسیم. وقتی یکی از لوازم برقی منزل خراب می شود، چکار می کنید؟ آیا بلافاصله اقدام به جایگزین کردن آن با یک وسیله نو و تازه خریداری شده، می کنید؟ خرید وسیله جدید یک حُسن دارد و آن اینکه می توانید دستگاهی مدل جدید با امکانات بیشتر را خریداری کنید. اما نکته منفی این ماجرا مربوط به هزینه های سرسام آور خرید لوازم برقی است. قیمت ماشین لباسشویی، ساید بای ساید، ماسین ظرفشویی، یخچال-فریزر، تلویزیون و …سر به فلک گذاشته است. بدون تردید برای تعمیرات لوازم خانگی هزینه کمتری می پردازید. اگر وسیله ای هنوز کارایی مناسبی دارد، به جای خرید مجدد می توانید آن را تعمیر کنید. هزینه تعمیر ماشین لباسشویی خیلی کمتر از خرید یک دستگاه جدید است. در مورد بقیه لوازم هم اوضاع به همین منوال است.

1 پاسخ
  1. B.s
    B.s گفته:

    سلام عرض ادب
    بسیار حرف درست و به جای بود اومدم فنر لاستیک لباسشویی رو خودم جا بندازم یک ساعت طول کشید و متصرف شدم به تعمیرگاه مراجعه ودر خواست دادم تکنسین در عرض دو دقیقه این کار را به راحتی انجام دادند

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *