خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی : امروز با تیم پدیده سرویس همراه باشید با مقاله درباره ی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را میتوان از علائم وارد شدن فشار بیش از حد به موتور دستگاه دانست.
یکی از مشکلاتی که پس از مدتی استفاده از جاروبرقی با آن مواجه میشوید. خاموش شدن جارو برقی است.به صورت کلی جاروبرقی اگر بدون سابقه قبلی خاموش و دوباره روشن شود .با زمانی که خاموش شده و دیگر روشن نمیشود کاملا متفاوت است.
بهترین راه حل برای تشخیص عیب یابی جارو برقی تیم بزرگ پدیده سرویس است .ولی اگر خودتان دوست دارید تا دست به آچار شوید چندین راه حل پیشه رویتان میگذارم که با عمل به آنها میتوانید دستگاه خود را سرویس کنید پس با ما همراه باشید.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

۵علت خاموش شدن که برایتان شرح میدهیم

  • اولین علت داغ شدن ترموستات است
  • دومین علت گرفتگی در مسیر مکش جارو
  • سومین علت پر بودن کیسه جارو
  • چهارمین علت کثیف بودن فیلتر
  • پنجمین علت قطع شدن سیم رابط جاروبرقی

 

داغ شدن ترموستات جاروبرقی

در بیشتر جاروبرقی ها ترموستاتی بر روی موتور تعبیه شده است تا درصورت حرارت زیاد به صورت اتوماتیک ولتاژ را قطع کند و موجب خاموش شدن موتور دستگاه شود پس اگر از دستگاه به مدت طولانی بالای ۲۰ دقیقه استفاده کنید به احتمال زیاد دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش میشود و کاملا طبیعی است.
در بعضی مواقع ترموستات خاصیت خود را از دست میدهد و باعث میشود با کمی حرارت سریع دستگاه خاموش شود یا گاهی اصلا دستگاه روشن نشود برای رفع این مشکل ترموستات را باید با نمونه مسابه تعویض نمود.

گرفتگی در مسیر مکش جارو

گاهی هنگام جارو کردن ممکن است زباله بزرگی در مسیر مکش قرار گیرد یا ممکن است به مرور زمان خرطومی دستگاه پر شده و باعث ایجاد خلاء در موتور شود و سیستم ایمنی جارو برای جلو گیری از آسیب احتمالی دستگاه را خاموش میکند.

پر بودن کیسه جارو

اگر کیسه جارو برقی که یکی از قسمتهای مهم دستگاه است و نیاز به بازدید قبل از استفاده دارد اگر کیسه جارو برقی شما پر شده باشد و جای جدیدی برای ورود زباله نداشته باشد میتوانی یکی از علل خاموش شدن دستگاه باشد.
به همین دلیل همواره از خالی بودن کیسه اطمینلن حاصل کنید برای بهتر کار کردن جارو از کیسه های یک بار مصرف استفاده کنید و به محض پر شدن آن را جایگزین کنید.

کثیف بودن فیلتر

فیلتر جارو برقی کار تهویه و هوارسانی به موتور را انجام میدهد اگر فیلتر کثیف شود هوا به خ بی ورود و خروج ندارد و باعث گرم شدن موتور میشود در نتیجه موتور خاموش میشود فیلترها به صورت دوره ای باید حتما تمیز شوند
عوامل دیگری مانند قطعی سیم
دوشاخه خراب
کلید خاموش و روشن خراب شده
زغال موتور کوتاه شده
بلبرینگ دستگاه قفل شده
موتور نیم سوز شده
نوسان برق
میتوانند باعث خاموشی دستگاه شود.
در صورت هرگونه مشکل میتوانید با ثبت نام در سایت یا تماس مستقیم با شماره ثابت یا از طریق واتساپ از کارشناسان کمک بخواهید مشورت و پاسخگویی کاملا رایگان میباشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *