خرابی تلویزیون ال جی

خرابی تلویزیون ال جی

خرابی تلویزیون ال جی

خرابی تلویزیون ال جی : بسیاری از مردم در این مورد دچار اضطراب می‌شوند و تصور می‌کنند با تلویزیونی خراب روبرو هستند. ولی نباید اینطور فکر کرد! برای پیدا کردن مشکل تلویزیون ال جی خود از روش‌های زیر پیروی کنید.

آیا دستگاه سر ساعت خاصی خاموش و روشن می‌شود؟

ممکن است تنظیمات تایمر تلویزیون به گونه‌ای باشد که با توجه به تنظیماتی که از قبل انجام دادید روشن و خاموش می‌شود.

اگر دستگاه پشت سر هم خاموش و روشن می‌شود، ممکن است مربوط به برق باشد. یا محافظ برق قطعی داشته باشد، پس حتما محافظ را چک کنید .

دستگاه‌های جانبی متصل به تلویزیون را جدا کنید و آن ها را هم چک کنید. شاید مشکلی که الان به وجود آمده به خاطر آن‌ها باشد.

همین طور می‌توانید باتری کنترل را برای مدت زمانی (مثلا یک ربع) خارج کنید تا چک کنید که آیا کنترل پیغام اشتباه به تلویزیون می‌دهد یا خیر؟

اگر ناگهان تلویزیون خاموش و سپس روشن می‌شود و هیچ کدام از موارد بالا باعث رفع مشکل نشد، احتمالا ایراد مربوط به پاور دستگاه است. معمولا آی سی یا خازن ها در برد پاور دچار خرابی می‌شوند. تعویض قطعات معیوب برد و یا تعویض کامل برد سبب برطرف کردن مشکل شود.

اگر این حالت به این صورت رخ می‌دهد که تلویزیون روشن می‌شود، لوگو را نمایش می‌دهد و سپس سریعاً خاموش می‌شود. در اصطلاح به این حالت ریبوت شدن (reboot) گفته می‌شود. این مشکل به احتمال زیاد بر اثر خرابی برد اصلی رخ می‌دهد. با تعمیر یا تعویض آن مشکل شما حل می‌شود.

امروزه با استفاده از یک سری ابزارهای پیشرفته مانند دستگاه ریبال REBALL یا ریسولد RESOLD می‌توان بسیاری از تعمیرات برد را انجام داد.

خرابی تلویزیون ال جی

خاموش و روشن شدن به صورت پیاپی تلویزیون ال جی

تجربه نشان داده است که رایج‌ترین دلیل بروز این مشکل خرابی برد اصلی یا برد پاور تلویزیون ال جی است. برد اصلی یا همان برد اصلی تلویزیون وظیفه برقراری ارتباط بین اجزای مختلف تلویزیون را برعهده دارد.

اول کابل LVDS برد تیکان را تعویض کنید.

بعد از شروع به کار تلویزیون اگر نور پس زمینه روشن شد ولی باز هم مشکل ادامه داشت برد تیکان را تعویض کنید.

اگر باز هم مشکل ادامه داشت و تلویزیون روشن نشد، برد اصلی دچار ایراد شده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

مشکل روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی بیشتر در مدل‌های سری LN و مدل T540LF43 تلویزیون‌های ال جی دیده شده است.

ناگهان خاموش شدن تلویزیون ال جی

ممکن است که تایمر خاموشی تنظیم شده باشد، که باعث خاموش شدن تلویزیون سر ساعت خاصی شود. می‌توان از قسمت تایمرها یا تنظیمات ساعت تایمر خاموشی را لغو کرد.

بعضی از مدل‌های تلویزیون با توجه به مدت زمانی که برای آن‌ها تعریف شده چنانچه برنامه ریزی ورودی و ولوم بر روی دستگاه انجام ندهید (مثلا تغییر صدا و تغییر کانال و…) به طور خودکار خاموش خواهند شد.

برای تغییر این مدت و یا خاموش کردن این گزینه در مدل‌های SJ و LH , UH ، LJ ، UJ می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

تنظیمات >> عمومی >> تایمرها >> خاموش شدن خودکار بر روی حالت خاموش و یا بازه‌ای متفاوت قرار دهید.

دستگاه‌های سری WEBOS به طور معمول نیاز به تغییر تنظیمات دارند.

اگر ناگهان خاموش می‌شود و با روشن کردن تلوزیون چراغ ال ای دی آن روشن می‌شود ولی صفحه روشن نمی‌شود، ایراد اصلی متوجه برد اصلی است. اما گاهی خراب شدن ورودی تلویزیون و انتن آن نیز باعث بروز این مشکل می‌شوند.

این ایراد بیشتر در سری IW و مدل‌های ۴۶۰۰LM42 ، ۵۶۰۰LED42 ، ۶۶۰۰LM42 , 4600LS42 دیده می‌شود. سری IW در این مشکل به استنبدبای هم می‌رود.

در غیر این صورت به طور معمول مشکل از برد پاور یا تغذیه است. برای عیب یابی بهتر باید با متخصص و نمایندگی ال جی LG تماس گرفت.

تلویزیون ال جی روشن نمی‌شود

در این مورد حتما اول چک کنید پریز و یا محافظ برق مشکلی نداشته باشد و بعد دستگاه را به برق مستقیم وصل کنید.

در برخی مد‌‌های قدیمی یک کلید پاور (دکمه روشن و خاموش) پشت یا زیر دستگاه قرار دارد که لازم است آن را روی حالت روشن قرار دهید. پس حتما دکمه‌ی پاور دستگاه را چک کنید .

اگر دیدید که در حالت استندبای فقط لوگوی ال جی را نشان می دهد . و دیگر تصویر نمی‌آید مشکل از برد اصلی است. با تعویض آن مشکل حل می‌شود.
این مشکل در سری IW دیده می‌شود.

اگر هم به طور کلی برق وارد دستگاه نمی‌شد. دستگاه‌هایی مثل محافظ برق را از تلویزیون قطع کنید و آن را چک کنید که سالم است یا نه.؟ شاید ایراد از محافظ برق باشد.

دیر روشن شدن تلویزیون ال جی

گاهی چراغ تلویزیون روشن مانده و یا چشمک می زند و پس از مدت طولانی روشن می‌شود. به مرور این تاخیر در روشن شدن بیشتر شده و سرانجام به روشن نشدن کلی تلویزیون می انجامد. این مشکل مربوط به برد پاور است و با تعویض آن مشکل برطرف می‌شود.

اما اگر برد پاور تعویض نشود به مرور زمان باعث به وجود آمدن ایراد در برد اصلی تلویزیون می‌شود و برد اصلی باید تعمیر یا تعویض شود.

این مشکل در مدل‌های قدیمی و تلویزیون‌هایی که از عمرشان چند سال می گذرد، دیده می‌شود.

تلویزیون ال جی خود به خود روشن می‌شود

گاهی ممکن است با قطع و وصل شدن برق، تلویزیون خود به خود روشن شود. این حالت به دلیل اینکه دستگاه عملکردی با عنوان روشن شدن خودکار دارد، کاملا طبیعی است و این حالت به صورت پیش فرض روشن است. همچنین این ایراد می‌تواند به دلیل تایمر بیدار باش دستگاه نیز باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *