خطای IE ماشین ظرفشویی

خطای IE ماشین ظرفشویی

خطای IE ماشین ظرفشویی : این خطا مربوط به عدم وجود آب در سیستم ظرفشوئی می باشد که بستگی به ایجاد مشکل در موارد ذیل دارد . عواملی که باعث بوجود آمدن این ایراد می شوند.

۱- پمپ شستشو کار نمیکند
۲-خرابی خازن
۳- پرده دیافراگم از جا در آمده
۴-خرابی میکرو سوئیچ
۵- قطعی سنسور هیتر
۶-اتصال ضعیف:پمپ شستشو – میکرو سویچ – کانکتورها – کابلها.
۷- سنسور ایرگاید خراب است.
۸- خراب بودن شیر برقی و یا بسته بودن شیر آب ورودی پمپ تخلیه

 

خطای IE ماشین ظرفشویی

 

۱- پمپ شستشو:

پمپ تخلیه برای مدت ۳۰ ثانیه کار میکند .بعد از ۳۰ ثانیه که فرمان پمپ شستشو صادر شود .در صورتیکه پمپ کار نکند، این خطا روی صفحه نمایشکر اعلام می شود.
جهت بر طرف شدن ایراد با تعویض پمپ معیوب رفع عیب می شود .

۲-خرابی خازن مربوط به پمپ شستشو :

این خازن جهت راه اندازی موتور می باشد و در صورتی که ظرفیت آن کمتر از ۵ میکرو فاراد باشد قادر به راه اندازی نمی باشد و همانطور همانطور که ذکر شد عدم راه اندازی موتور در ۳۰ ثانیه اول موجب بروز این ایراد می گردد. با ابزار اندازه گیری اقدام به چک نمودن خازن نمایید و در صورتی که کمتر از ۵ میکرو فاراد بود اقدام به تعویض خازن نمایید.

۳- پرده دیافرگم:

در صورت از جای در آمدن این دیافراگم فشار لازم به میکرو سوئیج وارد نشده و دستگاه عدم وجود آب را اعلام میکند و خطای عدم وجود آب ورودی را نمایش می دهد. لازم است با باز نمودن محل دیافراگم و جای زدن دوباره اقدام به رفع عیب شود.

۴-میکرو سوئیچ

در صورت عدم اتصال کنتکتهای میکرو سوئیچ بعد از ضربه زدن آب از پمپ شستشو به پرده دیافراگم این ایراد (IE) مشاهده می شود . با جدا نمودن میکرو سو ئیچ و تست بوسیله اهم متر به نحوی که در حال اتصال مسیر بسته و در حال انفصال مسیر را باز نشان دهد . در غیر اینصورت میکرو سوئیچ خراب است و تعویض می گردد و خطای IE برطرف میگردد .

۵-قطعی سنسور هیتر

تست را بوسیله اهم متر انجام دهید، اهم متر باید مقاومت ۴۵ یا ۴۸ اهم را نشان دهد . در غیر این صورت اقدام به تعویض سنسور نمایید .

۶-اتصالات و کانکتور ها:

احتمال ضعیف شدن اتصالات قطعات موارد ۱ الی ۵ می باشد که پس از بررسی با محکم نمودن این اتصالات ایرادرفع می کردد .  در صورت مشاهده قطعی اقدام به تعویض سیم مربوطه گردد.

۷-سنسور ایرگاید خراب است.

این سنسور قابل تست نیست،و تنها باتعویض با سنسور ظرف نمک که دقیقا همشکل است قابل چک نمودن می باشد درصورت انجام این جابجائی و برطرف شدن خطا لازم است نسبت به تعویض قطعی سنسور ایرگاید اقدام نمایید

۸-خراب بودن شیر برقی و یا بسته بودن شیر آب ورودی:

ابتدا شیر آب را چکنمایید که بسته نباشد و شیر برقی را با برق مستقیم ۲۲۰ ولت تست نمایید. در صورت مشاهده خرابی نسبت به تعویض اقدام نمایید , و در صورتی که فشار آب ورودی به اندازه کافی نباشد امکان بروز این خطا می باشد که باید فشار آب به اندازه کافی باشد ( امکان دارد در منزل مشتری این ایراد مشاهده شود ( به دلیل عدم فشار کافی آب) ولی در کارگاه جهت تعمییر این مشکل با اولین تست مشاهده نشود و پس از مراجعه به منزل مشتری دباره این ایراد مشاهده شود نتیجه این که میزان فشار آب در دو محل مذکور متفاوت بو ده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *