خطای UE یا عدم توازن در لباسشویی های ال جی

خطای UE یا عدم توازن در لباسشویی های ال جی

 

خیلی وقتها پیش میاد که زمان شستشوی دستگاه بیش از حد طولانی می شود .و یا بعضی مـواقع دستگاه روی یک زمان میماند و حرکت نمیکند. و درام دستگاه در جا میزند. در این مواقع بعد از گذشت زمان دستگاه انقدر دور یواش میزند تا ارورUEدر صفحه نمایش دستگاه ظاهر شود.

برای رفع این ارور یا این مشکل باید چند نکته مهم را رعایت کرد .که در اینجا با استفاده از تجربیات تکنسینهای تیم بزرگ پدیده سرویس آنها را بیان میکنیم.

خطای UE یا عدم توازن در لباسشویی های ال جی

نکات مهم

۱-حجم بار داخل دیگ(کم یا زیاد بودن البسه داخل دستگاه)

معمولا یکی از راههای تست میزان لباس خط وسط روی شیشه ماشین لباسشویی میباشد .که نباید بیشتر از آن لباس ریخت وراه ساده تر بین لباس وسقف دستگاه باید یک وجب فاصله باشد .تا دستگاه بتواند توازن لباسهای داخل را تشخیص و بار مساوی را تقسیم کند.

۲-نوع وجنس البسه…(جین، کتان، حوله تن پوش و…)

باید توجه داشته باشیم که نوع لباسی که داخل دستگاه میندازیم هم مهم هست بهتر است لباسها را دونه دونه داخل دستگاه قرار بدیم وآنها را کامل باز کنیم وداخل دستگاه قرار بدیم وبهتر است لباسهای هم جنس هم را با هم بشوریم ولباسهای بزرگ مثل حوله تن پوش و ملافه ها را به صورت تک سایز داخل دستگاه قرار دهیم.

۳-شیب دستگاه بعد از نصب وتراز بودن دستگاه

بهتر است در هنگام نصب، دستگاه را در جای همسطح نصب کنیم و روی پارکت و چیزهای لغزنده دستگاه نصب نشود و بهتر است با یک درجه شیب نصب شود وکاملا پایه ها با زمین محکم شوند طوری که وقتی گوشه های دستگاه را تکان بدهیم دستگاه جابجا نشود.

۴-تاخو استاتور

یه خورده بحث فنی تر انجام بدیم بریم قسمت قطعات فنی را چک کنیم مثل تاخو استاتور و راتور باید اول رنج اهمی تاخو را بگیریم که پنج پایه دارد و بین پایه ۱با ۴،۵ حدود ۹تا ۱۱کیلو اهم بدهد و بین ۳پایه استاتور حدو ۸/۵اهم بدهد در صورت سالم بودن قسمت بعدی را چک میکنیم.

۵-برد دستگاه

قسمت آخری که چک میکنیم سیم کشی وبرد دستگاه میباشد در صورت صحت مراحل قبل برد دستگاه خراب میباشد که قابل تعمیر میباشد

با تشکراز همراهی شما سروران باز در صورت داشتن سوال از طریق سایت و یا واتساپ مشاوران با تجربه تیم بزرگ پدیده سرویس درخدمت شما عزیزان می باشن.

پدیده سرویس، پدیده ای در تعمیرات لوازم خانگی شما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *