نکات مهم استفاده از مایکروفر

دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم

دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم و روشهای عیب یابی

دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم :  این مقاله دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم را برای شما شرح میدهیم. و نحوه ی بر طرف کردن آن را توضیح میدهیم.
یک نکته بسیار مهم در مورد دستگاه مایکروویو و سولار دوم وجود ولتاژ بسیار بالا در آن هست.
پس در حد امکان خودتان ب ای تعمییر دستگاه پیش قدم نشوید و این کار را به متخصص بسپارید.

دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم

فیوض سرامیکی

اگر فیوض سرامیکی قطع شده باشد .مایکروویو دیگر روشن نمیشود.فیوض سرامیکی در مایکروویو طراحی شده است. اگر قطعات دیگر آسیب دیدند برق مایکروویو را قطع کند تا از بروز حادثه جلوگیری کند.
باید توجه داشت که فیوض اگر شکسته شده باشد. حتما باید قطعاتی مانند مگنترون خازن دیود و ترانس دستگاه و رله های مربوطه چک شود.
فیوز مایکروویو برای جلوگیری از آسیب به قطعات هنگام نوسنات شدید برق است و برق دستگاه را کامل قطع میکند.
در صورت تعویض فیوض حتما باید به مشخصات فیوض قبلی توجه کرد. مثلا اگر فیوض ۱۵ آمپر است حتما از فیوض ۱۵ آمپر استفاده شود.

سویچ درب مایکروویو

یکی دیگر از عواملی که باعث میشود مایکروویو کار نکند. سویچهای درب مایکروویو هستند معمولا مایکروویوها سه تا پنج میکروسویچ دارند.
در بعضی مواقع تمامی اجزای مایکروویو سالم هستند ولی دستگاه شروع به کار یا گرم نمیکند. در این صورت باید تمامی میکروسویچهای درب با مولتی متر تست شوند. میکرو سویچهای درب سه پایه دارند که دو به دو باید بسته یا باز باشند.
سویچهای درب به صورت متوالی کار میکنند تا از بست شدن درب اطمینان حاصل شود.

فیوض حرارتی

اگر مایکروویو شما روشن نمیشود شاید فیوض حرارتی آن قطع شده باشد.
در مایکرویوها برای محافظت از دو یا چند فیوض حرارتی استفاده میشود .تا در صورت گرمای بیش از اندازه مایکروویو برق را قطع کنند تا از بروز آتش سوزی جلوگیر شود.
معمولا فیوض حرارتی روی کابین دستگاه قرار دارد. و نزدیک به مگنترون دستگاه است ب ای تست سالم بودن فیوض حرارتی باید از مولتی متر استفاده کرد و از سالم بودن مدار اطمینان حاصل کرد, ودر صورت خرابی با قطع سالم جایگزین شود حتما هنگام جایگزین کردن به درجه حرارت درج شده روی فیوض دقت کنید.

قفل درب

دلایل روشن نشدن مایکروویو یا مایکروفر و سولاردوم : یکی دیگر از مواردی که باعث می شود مایکروویو یا مایکروفر شما روشن نشود. بخاطر وجود ایراد در قفل درب می باشد. قفل درب از دو بخش تشکیل شده یکی میکرو سوئیچ و یکی قلاب. قلاب از درب بیرون زده و در نگهدارنده ی سوئیچ درب قرار دارد که به قاب ماکروویو سوار شده است. قلاب ها برای تامین نیرو ازکنترل ها با کلید های درب ها تماس می گیرند. و همچنین روی نگهدارنده قفل می کنند تا درب بسته شود.

قفل درب معمولا از پلاستیک ساخته شده که به درب می چسبند و سوئیچ درب را در هنگام بسته بودن درب درگیر می کنند و بقیه ی کنترل ها را برای تغذیه ماکروویو سیگنال می کنند و معمولا دارای چشمه ای متصل به منظور ایجاد تنش به سمت پایین برای نگه داشتن قلاب ها می باشد. اگر هر کدام از قلاب ها خراب باشند ممکن است درب بسته نشود. اگرهر گونه علائمی از قبیل ترک خوردگی، سایش، تغییر رنگ در مونتاژ قفل درب مشاهده کردید لازم است که قفل درب را عوض کنید. برای این کار باید پنل درب را جدا کنید تا به قفل درب دسترسی داشته باشید. پنل داخلی توسط بست های پلاستیکی بسته شده اند بنابراین موقع باز کردن احتیاط کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *