دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم

دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم

دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم

دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم : در این مقاله با سه قطعه مهمی که تاثیر مستقیم بر روی گرمایش دستگاه دارند آشنا پس با تیم پدیده سرویس همراه باشید با عنوان دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم.

قطعاتی که بیشترین خرابی را دارند به ترتیب در پایین برای شما شرح میدهیم.

 

دلایل گرم نکردن مایکروویو یا سولاردوم

قطعه اول:دیود

دیود برق متناوب ac را به برق مستقیم acبا ولتاژ نزدیک به ۴۹۰۰ولت تبدیل میکند. این ولتاژ بالا مگنترون را برای گرم کردن غذا آماده میکند. پس نتیجه میگیریم اگر دیود سوخته باشد مگنترون ولتاژ کافی برای کار کردن را ندارد.وقتی دیود اشکال دارد از نظر ظاهری سوخته به نظر میرسد.دیود را بررسی کنید اگر سوخته بود با نمونه مشابه تعویضش کنیداگر بررسی ظاهری نتیجه ای نداد با یک مولتی متر که از باطری نه ولت استفاده می شده با دیود کند یا با یک باطری ۹ولت سری شده با دیود امتحانش کنید.

قطعه دوم : میکروسویچ درب

بیشتر مایکروویو ها سه یا چهار میکرو سویچ درب دارند
وقتی درب دستگاه بسته میشود میکرو سویچ از بسته شدن درب دستگاه مطمئن میشود.
برای پیدا کردن میکرو سویچ معیوب به وسیله مولتی متر از میکرو سویچها بیزر بگیرید اگر هر کدوم از میکرو سویچها اتصال نداشتند تعویض گردند.
مایکروویو مقدار زیادی الکتریسته را در خازنهای ولتاژ بالا ذخیره میکند به خاطر این حتی اگر برق وصل نباشه امکان شوک الکتریکی شدید است. به همین دلیل از تعمییر کاران متخصص کمک بخواهید.

علت سوم : مگنترون

مگنترون از ولتاژ بالا استفاده میکند و منبع جریان مستقیم DCرا برای ایجاد فرکانسی که غذا را میپزد لازم است اگر مگنترون بسوزد مایکروویو گرم نخواهند کرد.مگنترون قابل تعمییر نیست.
اگر مگنترون سوخته باشد شما آن را باید کامل عوض کنید.

تیم بزرگ پدیده سرویس آماده هرگونه انتقاد پیشنهاد و شکایات شما عزیزان است در صورت خرابی دستگاه مایکروویو یا سولاردوم میتوانید از طریق واتساپ تلفن ثابت با ما در ارتباط باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *