راهنمای نگهداری از مایکروفر

راهنمای نگهداری از مایکروفر

راهنمای نگهداری از مایکروفر : تقریبا یکی از وسایل ضرورری و مهم در زندگی های مدرن است. این دستگاه معمولا تحت نظارت خانم خانه قرار می گیرد. با این حال، هر یک از اعضای خانواده، پیر و جوان نیز می توانند از آن استفاده کنند. شما ممکن است از مهارتهای مختلف غذایی عالی آگاهی کافی داشته باشید. اما در کنار آن یادگیری نحوه مراقبت از دستگاه مایکروفر نیز مهم است. شما مسئولیت مراقبت و نگهداری صحیح آن را بر عهده دارید و باید به طور مکرر آن را بازرسی کرده و نکات مربوط به مراقبت از آن را بدانید. این امر باعث می شود تا لوازم شما بهترین کارایی را داشته و سرمایه گذاری تان طولانی مدت ایمن باشد. راهنمای نگهداری مایکروفر در این مقاله به شما در شیوه صحیح مراقبت از مایکروفر کمک خواهد کرد.

به طور متوسط​​، مایکروفرها ۵ تا ۱۰ سال عمر دارند. برای اینکه مایکروفر سالها بتواند به همراه خوبی در آشپزخانه برای شما باشد، باید روزانه از آن نگهداری کنید و البته مراقبت از آن باید به طور صحیح انجام شود.

قوانین کلی نگهداری مایکروفر

به عنوان یک قانون کلی در نگهداری مایکروفر، هرگز از هیچ نوع ظرفی که حاوی فلز باشد استفاده نکنید.

تمیز کردن مایکروفر هر بار پس از استفاده برای ایمنی و سلامتی شما بسیار مهم است. مایکروفرهای مدرن به یک صفحه شیشه ای قابل چرخش، جداشونده یا تورنت مجهز هستند. پس از هر بار استفاده، قالبهای چرخشی باید به درستی تمیز شوند. این نکته بسیار مهم است که باید در نظر بگیرید زیرا باقیمانده ذرات مواد غذایی ممکن است گرم شوند و در صورت تمیز نشوند بلافاصله می توانند آتش سوزی کنند. ذرات باقیمانده غذا می توانند باعث شوند مایکروفر بسیار سخت تر از حد معمول کار کند و باعث نشت مایکروفر شود.

به عنوان یکی از نکات مربوط به نگهداری مایکروفر ، اگر دستگاه مجهز به یک تورنت قابل جدا شدن نیست، آن را با مخلوط صابون و آب پاک کنید و قبل از استفاده آن را کاملا خشک کنید. در صورت تمایل می توانید از پاک کننده های مخصوص مایکروفر نیز استفاده کنید.

تمیز کردن مایکروفر

تمیز کردن لبه های درب مایکروفر بسیار مهم است. لبه های درب یکی از مناطقی است که ذرات مواد غذایی در آن به دام می افتند و می توانند آسیب بزرگی به درب وارد کنند. مراقبت بیش از حد از درب آن از اهمیت حیاتی برخوردار است. درب مایکروفر بخشی جدایی ناپذیر از دستگاه و یکی از نکات برجسته در نکات مربوط به نگهداری اجاق مایکروفر است زیرا به طور خودکار باعث شروع کار دستگاه می شود و همچنین کاربران را از خطرات مربوط به سلامتی محافظت می کند.

بعضی اوقات، اگر درب آسیب دیده است، اما دستگاه هنوز هم کار کند. با این حال، شما باید استفاده از آن را متوقف کنید و با یک تکنسین مجاز تماس بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر مشکل فراتر از دانش شماست، اولین کاری که باید انجام دهید تماس با متخصصان است.

برای آگاهی کامل از روشهای نگهداری و ایمنی مایکروفر، می توانید به کتابچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید

راهنمای نگهداری از مایکروفر

نکات ساده راهنمای نگهداری از مایکروفر

وقتی مایکروفر خود را عمیقا تمیز کردید. بقیه مراحل بسیار آسان است . هر بار که از مایکروفر استفاده می کنید از نکات تعمیر و نگهداری زیر استفاده کنید.

هنگام گرم کردن هر چیزی که می تواند در دستگاه ریخته شود، از یک پوشه پلاستیکی مایکروفر یا حوله کاغذی استفاده کنید.
اگر چیزی را گرم می کنید که می تواند بیش از حد جوش بیاورد. ظرف غذا را در بالا و یک بشقاب در زیر کاسه قرار دهید. وقتی گرم شدن غذا تمام شد، بشقاب را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید تا به راحتی آن را تمیز کنید.
اگر چیزی در مایکروفر ریخته در حالی که هنوز گرم است. سریعا آن را تمیز کنید. اگر دیر این کار را انجام دهید، خشک می شوند .و برای تمیز کردن آن باید از روش بالا استفاده کنید.

از آسیب زدن به مایکروفر جلوگیری کنید

درهای مایکروفر بیشترین قسمت مایکروفر برای خرابی هستند. محکم بستن درب و باز کردن درب در حالی که مایکروفر هنوز روشن است باعث آسیب تدریجی در دستگاه خواهد شد و می تواند باعث خرابی درب شود. درب مایکروفر از سوئیچ های در هم پیچیده ای ساخته شده که از طریق بی احتیاطی و محکم بسته شدن درب می تواند به راحتی آسیب ببیند. این سوئیچ های در هم تنیده باعث می شوند که در هنگام باز کردن درب، دستگاه خاموش شود. صدمه زدن به آنها باعث می شود این سوئیچ ها به هم بخورد و به خرابی فیوزهای ایمنی که برای محافظت از دیگر اجزای با ارزش تر در هنگام کار مایکروفر هستند، منجر شود.

تنها در صورتی مایکروفر را روشن کنید که مایعات یا مواد غذایی در آن باشد

هنگامی که مایکروفر را روشن می کنید، مایکروفر یک مگنترون اشعه الکترومغناطیسی را به داخل غذا یا مایع می فرستد تا آن را گرم کند. وقتی مایکروفر را بدون هیچ ماده غذایی یا مایع درون آن روشن می کنید و چیزی برای جذب آن امواج الکترومغناطیسی وجود ندارد. مگنترون های جذب خود مایکروفر شده و می تواند باعث آسیب به آن شود.

ایده خوبی است که از زمان های از پیش تعیین شده برای طبخ یا ذوب کردن غذاها استفاده کنید. این دکمه های از پیش تنظیم شده می توانند باعث شوند مایکروفر کارآمدتر کار کند. آشنایی با پیش مجموعه های مختلف باعث می شود غذای شما بهتر پخته شود. دکمه های از پیش تنظیم شده در مایکروفر تنظیمات بی نظیری برای طبخ غذاست .بدون اینکه بخواهید میزان زمان یا میزان وزن را تنظیم کنید.

3 پاسخ
  • vista
   vista گفته:

   با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق فرم درخواست مشاوره تعمیرات با کارشناسان ما در تماس باشید.
   ۰۹۱۰۸۷۷۳۱۲۸
   ۰۹۱۰۹۲۸۷۰۳۷

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *