علت جرقه زدن مایکروویو یا سولاردوم

علت جرقه زدن مایکروویو یا سولاردوم

علت جرقه زدن مایکروویو یا سولاردوم

علت جرقه زدن مایکروویو یا سولاردوم : امروز با مقاله جرقه زدن در مایکروویو یا سولاردوم در خدمت شما هستیم با تیم بزرگ پدیده سرویس همراه باشید تا عوامل جرقه زدن را بررسی کنیم.
شاید در طی استفاده از مایکروویو برایتان پیش آمده باشد داخل دستگاه جرقه بزند و شما را نگران کند جای نگرانی نیست تیم بزرگ پدیده سرویس در خدمت شما عزیزان برای رفع مشکل آماده خدمت رسانی است.
علتهای که ایجاد جرقه میکند شامل مواردی مانند:گذاشتن ظروف فلزی خرابی مگنترون خرابی عایق میکا یا پوشش هادی امواج خرابی دیود خرابی فن پخش کننده اشعه.

علت جرقه زدن مایکروویو یا سولاردوم

حذف جرقه زدن مایکروویو با تمیزی

پس از اتمام کار با مایکروویو و سولاردوم حتما داخل آن را تمیز کنید, بیشتر مایکروویو ها سینی گردان دارند با خارج کردن سینی و ریل آن قابلیت تمیز کردن ساده ای دارند با محلول آب و مایع ظرفشویی آن را به خوبی عاری از چربی کنید.
داخل محفظه مایکروویو را با دستمال نمناک پاک کنید یا با محلول آب و آبلیمو به خوبی تمیز نمایید.
سعی کنید برای گرم کردند یا طبخ غذا از محافظ مخصوص پلاستیکی استفاده کنید . زیرا این عمل از پاشیدن مواد غذایی و چربی و جمع شدن بخار که خود باعث جرقه زدن میشود جلوگیری میکند.

۱٫وجود قطعه فلزی یا از بین رفتن لعاب داخل دستگاه

قطعات ریزی از جنس فلز درون دستگاه علت جرقه زدن سولاردوم و مایکروویو است.
ممکن است به شکل اتفاقی قطعات ریز فلزی بعد از تمیز کردن مایکرو با سیم ظرفشویی درون آن باقی بماند باید درون دستگاه به صورت دقیق بررسی شود.
از گذاشتن قطعاتی مانند قاشق چنگال کارد ظروف آلومینیومی ظروف براق یا دور طلایی خودداری فرمایید.

۲٫خرابی عایق میکا یا پوشش هادی امواج در مگنترون

در قسمت خروجی امواج از آنتن مایکروویو پوشش خاصی وجود دارد وظیفه آن هدایت اشعه به صورت متمرکز درون مایکروویو است این قسمت مهم از وارد شدن عوامل بیرونی از قبیل مواد غذایی به مگنترون جلوگیری میکند.حین طبخ غذا یا گرم کردن غذا بر اثر گرمای متمرکز بر روی چربی مقداری از آن پاشیده میشود و به هادی چسبیده که باعث جرقه زدن مایکروویو میشود.

۳٫بررسی محل جرقه زدن درون مایکروویو

فیلتر اشعه میکا
چرخ های ریل
المنت سقف و کف
قسمتهای نگهدارنده از قبیل جوجه گردان باشد

۴٫خرابی دیود

دیودها با همکاری ترانس و خازن ولتاژ بالا مورد نیاز مگنترون را تامین میکنند گاهی در اثر خرابی یا اتصال کوتاه در دیود به وجود می آید که علت جرقه زدن مایکروویو و سولاردوم میشود

۵٫نشانه سوختگی بر روی دیوار کف و سقف

عملا تکه های سوختگی در داخل مایکروویو به شکل آشکار معلوم میکند که چرا مایکوویو جرقه میزند.
چشم پوشی از این لکه های سوختگی میتواند خطرات جدی در پیش داشته باشد.

۶٫خرابی فن پخش کننده اشعه

در برخی از مایکروویو ها قطعه ای به اسم همزن اشعه است وظیفه همزن به گردش در آوردن انرژی مگنترون به کمک پراوانه ها میباشد چنانچه دچار خرابی شود انرژی در یک منطقه جمع میشود و میتواند عامل جرقه شود.
تیم بزرگ پدیده سرویس را با نظرات خود همراهی کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *