عوامل نشت آب ماشین ظرفشویی چیست؟

عوامل نشت آب ماشین ظرفشویی چیست؟

عوامل نشت آب ماشین ظرفشویی چیست : یکی از عمده مشکلاتی که ممکن هست در ماشین ظرفشویی منزل شما رخ دهد. وجود نشت آب دستگاه به بیرون میباشد که خوشایند نمیباشد. و میتواندباعث بروز مشکلات متعددی برای شما شود. امروز به کمک تجربیات تیم بزرگ پدید سرویس چند نکته مهم را خدمت شما سروران توضیح میدهیم.

اما نکته ای که خیلی مهم میباشد این است که اگر شما سر رشته ای از کارهای فنی ندارید بهتر است از نصب دستکاه تا تعمیرش را به متخصصین این امر بسپارید که دچار متحمل شدن هزینه های اضافی نشوید اما عواملی که باعثه نشتی آب میشوند عبارتند از:

عوامل نشت آب ماشین ظرفشویی چیست

۱_شیر آلات شلنگها و بستهای متصل به آن

باید در موقع نصب دستگاه دقت کرد که شیر آلات وشلنگها به خوبی وصل شده باشند ونشتی آب نداشته باشند وباید هر چند وقت یکبار تست کرد که شلنگها واتصالات خمیده یا سوراخ نشده باشند

۲_بازوهای آبپاش دستگاه

باید هر چند بار شستشو بازوهای آبپاش دستگاه را در آوریم و آنها را خوب بشوریم بعضی وقتها تکه های برنج یا ته مانده غذا وارد آبفشان دستگاه شده وباعث میشود مسیر پاشش آب تغییر کند و آب از درز دستگاه به بیرون بپاشد.

۳_واشر لاستیکی دور درب دستگاه

برای اینکه آب دستگاه شما به بیرون نریزد شرکتهای تولید کننده ظرفشویی یک عدد واشر طراحی کرده اند. که وقتی درب دستگاه شما بسته میشود دیگر آب به بیرون نفوذ پیدا نمیکند. باید هر چند یکبار چک کرد ودید که واشر پارگی نداشته باشد ویا به مرور زمان فاسد و شل نشده باشد.

۴_پمپ تخلیه دستگاه

قطعه ای بسیار مهم که کار تخلیه آب داخل دستگاه را برعهده دارد. که دارای یک واشر میباشد که به مرور زمان و برخورد با مواد شوینده پوسیده میشود. و احتمال نشت آب را دارد که تشخیص این عیب کار ساده وراحتی نمیباشد برای اینکه بتوانیم ببینیم باید پنل جلوی دستگاه باز شود

۵_آبشمار یا ایرگاید دستگاه

در ورودی دستگاه شما سنسوری قرار داده شده به نام سنسور ایرگاید. که کارش با پروانه ای که دارد شمردن میزان ورودی آب به داخل دستگاه میباشد. که اگر این قطعه معیوب شده باشد دستگاه دیگر نمیتواند میزان آب ورودی را محاسبه کند. و باعث پر شدن آب داخل کابین ونشتی آب میشود.
با تشکر از همراهی شما عزیزان وسروران باز در صورت داشتن سوال میتوانید از طریق سایت و یا واتساپ سوال خود را مطرح کنید همکاران ما در تیم بزرگ پدیده سرویس در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما عزیزان هستند.
پدیده سرویس، پدیده ای در تعمیرات لوازم خانگی شما

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *