مشکلات رایج تلویزیون چیست؟

مشکلات رایج تلویزیون چیست؟

مشکلات رایج تلویزیون چیست؟ مشکل خرابی تلویزیون برای هرکه این جعبه جادو را دارد پیش می آید. متداول ترین مشکلات تعمیر تلویزیون در موارد زیر خلاصه می شود

مشکل پرش تصاویر تلویزیون

پرش تصویر تلویزیون و یا لرزش تصویر تلویزیون، ممکن است به سمت بالا یا پایین صفحه نمایش دیده شود . پرش تصویر در هر حالتی که باشد می تواند به دلایل مختلفی بستگی پیدا کند که هرکدام ایراد خاصی را به تعمیرکار تلویزیون نمایش می دهد. پرش تصویر در هر مدل از تلویزیون و در هر نوع برندی می تواند رخ دهد و به وجود بیاید. اگر چنانچه مشکل پرش تنها یک بار اتفاق بیفتد، جای نگرانی نیست اما در صورت تکرار و پرش مکرر تصویر یا سو سو زدن آن، باید دستگاه بررسی شود و قطعات مرتبط با صفحه نمایش عیب یابی شود.

مشکل فلت تلویزیون

خرابی فلت تلویزیون از آنگروه مشکلات رایج انواع مدل تلویزیون است که به دلیل وضعیت آبخوردگی تلویزیون اتفاق می‌افتد. به بیان دیگر، یکی از خرابی‌های پیش آمده در صورت آبخوردگی تلویزیون، خرابی فلت‌های تلویزیون است که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند. در صورت وارد شدن هر گونه مایعات به پنل تلویزیون، پین‌های فلت‌ها تلویزیون –که وظیفه انتقال اطلاعات تصویر را دارند اتصالی می کند و در نهایت باعث ایجاد خرابی در نقطه اتصال فلت به برد آدرس می‌شوند.

تا این مرحله، آسیب وارد شده با ترمیم برد آدرس و فلت آبخورده تلویزیون قابل تعمیر است. اما در صورتی که خرابی پیش آمده به فلت سرایت کند و باعث سوختن، قطعی خطوط ارتباطی و یا خرابی آی سی پردازنده شود، تعمیر این بخش دیگر ممکن نیست و برای رفع اشکالات پیش آمده، فقط باید به تعویض فلت تلویزیون فکر کرد.

تعمیر پنل تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون یک اتفاق نسبتا معمول است که به دلایل مختلفی ممکن است بروز کند. پنل یا همان صفحه نمایش تلویزیون، اصلی ترین قطعه و گرانترین بخش تلویزیون است. تا ۷۰ درصد ارزش کلی یک تلویزیون مربوط به پنل است. خرابی پنل تلویزیون از مشکلات جدی این دستگاه محسوب می شود و معمولا هزینه بر خواهد بود. تعمیر و تعویض پنل نیز نیازمند، دقت و تخصص تعمیرکار تلویزیون است چرا که در صورت عدم مهارت تعمیرکار، بی جهت هزینه سنگین تعمیر و تعویض آن به مشتری تحمیل می شود.

 

مشکلات رایج تلویزیون چیست؟

تعمیر پاور تلویزیون

پاور یا به اصطلاح عام تر منبع تغذیه تلویزیون است و قسمتی است که انرژی مورد نیاز برای روشن شدن و روشن ماندن دستگاه را تامین می کند. با خرابی پاور، تلویزیون روشن نمی شود.نمی تواند روشن شود و به اصطلاح تعمیرکاران و تکنسین ها، تلویزیون دچارمرگ می شود. خرابی پنل علل مختلفی دارد.

روشن نشدن تلویزیون

این نوع از خرابی بیشتر در تلویزیون های ال سی دی دیده می شود و ریشه در خرابی برد پاور دارد. در حالی که در تلویزیون های ال ای دی بیشتر مربوط به مین برد است.

 

تصویر نداشتن تلویزیون

از رایج ترین مشکلاتی که اکثر کاربران با آن رو به رو می شوند تصویر نداشتن تلویزیون است. این مشکل دلایل مختلفی دارد که در برخی موارد ممکن است به تعمیر تلویزیون نیاز باشد. اصلی ترین قابلیت تلویزیون نمایش تصاویر است و در صورتی که این ویژگی را از دست بدهد؛ تلوزیون غیر قابل استفاده می شود.

اصلی ترین قطعه در این مشکل بک لایت تلویزیون است. متاسفانه و در اغلب موارد، تلویزیون هایی که به صورت قاچاق و بدون ضمانت نامه به فروش می رسند دچار به اختلال می شوند.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون های با توجه به مدل دستگاه، میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که عمده ترین علت آن، خرابی برد اصلی ویا خرابی برد پاور تلویزیون می باشد و معمولا با تعویض آن ها مشکل برطرف می شود.

 

شطرنجی شدن تصویر تلویزیون

شطرنجی شدن تصویر یا همان اختلال در ساختار فیزیکی تصاویر به معنی دو نیم شدن تصاویر از مشکلات رایج در تعمیر انواع تلویزیون است. علت اختلال در ساختار فیزیکی تصاویر را باید در مادربرد تلویزیون جستجو کرد. این اشکال غالبا با تعویض پنل رفع می شود. به طور کلی مشکلات تصویری تلویزیون مثل وجود خطوط عمودی در تصاویر و یا سوختگی پیکسل ها که همان ایجاد نقاط سیاه رنگ بر روی تصویر استتنها با تعویض پنل برطرف می شود.

 

کم نور شدن صفحه تلویزیون

عیب یابی مشکل کم نور شدن صفحه ی تلویزیون در صدر درخواست های تعمیرات تلویزیون از سمت مشتری هاست. برای رفع این مشکل، قبل از هر اقدامی ، اول قسمت تنظیمات را بررسی کنید. ممکن است به خاطر دستکاری در آن، این مشکل ایجاد شده باشد. اما گاهی از موارد هم مشکل از فسفر است. فسفر به کار رفته در تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما پس از مدت زمانی دچار کاهش کیفیت خواهد شد که در نهایت باعث کم شدن نور صفحه نمایش تلویزیون شما می شود.

 

قطع شدن صدا در تلویزیون به صورت ناگهانی

اصلی‌ترین اشکال صدای تلویزیون، وجود مشکل در بخش مین برد دستگاه است. در صورتی امکان تعمیر این قطعه وجود داشته باشد کارشناسان آمیار ۲۴ این کار را انجام خواهند داد در غیر این صورت این قطعه از تلویزیون شما تعویض می گردد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *