چگونه عمر یخچالمان را بیشتر کنیم

چگونه عمر یخچالمان را بیشتر کنیم ؟

چگونه عمر یخچالمان را بیشتر کنیم
داخل یخچال را هر چند وقت یکبار با محلول جوش شیرین و آب پاک کنید.
– نوار پلاستیکی در یخچال و فریزر را هر چند یک بار تمیز کنید. (و یا گفته می شود به منظور بهتر شدن چسبندگی نوار لاستیک و بهتر بسته شدن در یخچال و فریزر دستمالی که با آب گرم خیس شده باشد .روی نوار پلاستیکی بکشید. در ضمن برای حصول اطمینان از خوب بسته شدن در یخچال و فریزر روزنامه را لای در قرار دهید. اگر روزنامه آزاد نبود و درنیامد، معلوم می شود که نوار لاستیکی سالم است) .و نیز برای جلوگیری از نشت هوا، سالی یک بار آن را بررسی نمایید.
– لوله های پشت یخچال و فریزر را دست کم سالی دوبار گردگیری نمایید.
– مواد غذایی گرم را قبل از سردشدن کامل، در یخچال و فریزر قرار ندهید . و از گذاشتن همزمان مقدار زیادی مواد غذایی در یخچال و فریزر خودداری نمایید.
– مواد غذایی را با نظم خاص و با برچسب هایی که محتویات کیسه و تاریخ انجماد را مشخص کند، در فریزر بچینید.
– برای این که هوا گردش کند از کنار هم چیدن و چسباندن ظروف داخل یخچال و فریزر بپرهیزید.

چگونه عمر یخچالمان را بیشتر کنیم

اگر فریزر و یا یخچال دومی دارید که از آن کمتر استفاده می کنید، آن را خاموش نمایید.
– فریزر پر بهتر از فریزر خالی عمل می کند؛ به خصوص هنگام قطع برق اگر فریزر شما پر نیست، بهتر است آب را در ظروف پلاستیکی بریزید تا یخ بزند. بدین ترتیب فریزر خالی نمی ماند.
بهتر است یخچال ها و فریزرهای مجهز به برفک زدای دستی و یا نیمه خودکار به طور منظم برفک زدایی شوند. تشکیل یخ روی پیچه های داخلی به معنی آن است که کمپرسور مجبور شده است مدت طولانی تری کار کند تا درجه حرارت را در حد مشخصی نگه دارد و این سبب اتلاف انرژی می شود.
اگر در منطقه ای بسیار گرم و مرطوب زندگی می کنید . و از تهویه مطبوع نیز استفاده نمی کنید و برفک زدایی یخچال شما نیز خودکار نیست. حتما خودتان این کار را انجام دهید. بعد از این کار می توانید ترموستات را روی درجه گرمتری قرار دهید . که سبب صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی می شود.
با تشکر از همراهی شما عزیزان باز در صورت داشتن سوال میتوانید از طریق سایت و یا واتساپ سوالات خود را مطرح کنید. همکاران ما در تیم بزرگ پدیده سرویس پاسخگوی شما سروران هستند،.
پدیده سرویس، پدیده ای در تعمیرات لوازم خانگی شما
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *