کدهای خطای لباسشویی کنوود

کدهای خطای لباسشویی کنوود

کدهای خطای لباسشویی کنوود

کدهای خطای لباسشویی کنوود :با دانستن معنی کدهای خطای لباسشویی کنوود ، می‌توانید به راحتی مشکلات لباسشویی کنوود را رفع کنید. کد خطا، واکنشی است که دستگاه به هنگام بروز یک مشکل از خود نشان می‌دهد. بنابراین این کد سرنخی جهت عیب یابی و رفع مشکل است. این کدها بر روی صفحه نمایش نمایان می‌شود. در بسیاری از موارد می‌توانید خودتان مشکل را رفع کنید. اما گاهی اوقات نیاز است از یک تعمیرکار کمک بخواهید. در ادامه راهنمایی‌های لازم برای عیب یابی را بیان می‌کنیم.

 

کدهای خطای لباسشویی کنوود

کد خطای E-1 در لباسشویی کنوود

این کد خطا مربوط به درب است. هنگامی که درب لباسشویی به درستی بسته نشود، این خطا نمایان می‌شود. برای رفع خطا ابتدا درب را یکبار باز و بسته کنید. اگر مشکل رفع نشود میکروسوئیچ و اتصالات درب باید بررسی شود. بنابراین لباسشویی را از برق خارج کرده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

 

کد خطای E-2 در لباسشویی کنوود

این کد خطا مربوط به پائین بودن سطح آب در لباسشویی است. در هنگام بروز این مشکل، احتمالا فشار آب کم است. بهتر است آب ورودی را بررسی کنید. ممکن است شیر ورودی خراب باشد و یا مشکل از فشار آب خانه باشد. در هر صورت باید اجزای ورودی آب بررسی شود. در صورتی که مشکل رفع نشد، لباسشویی را از برق خارج کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای E-3 در لباسشویی کنوود

این خطا مربوط به وجود مشکل در پمپ و یا فیلتر پمپ است. شاید فیلتر پمپ مسدود شده باشد. برای رفع مشکل، ابتدا فیلتر پمپ را تمیز کنید. اگر مشکل رفع نشد از تعمیرکار کمک بخواهید.

کد خطای E-5 در لباسشویی کنوود

خراب شدن سنسور حرارتی، اصلی ترین علت بر بروز این مشکل است. احتمالا نیاز به تعویض سنسور حرارتی باشد. در هر صورت برای رفع مشکل، لباسشویی را خاموش نمائید. با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای E-6 در لباسشویی کنوود

این کد خطا نمایانگر بروز مشکل در موتور لباسشویی است. از آنجایی که موتور قطعه‌ای حساس و تخصصی است، بهتر است برای رفع مشکل از تعمیرکار کمک بخواهید.

کد خطای E-7 در لباسشویی کنوود

این خطا، خطای پیکربندی است. برای رفع مشکل تنها لباسشویی را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای E-8 در لباسشویی کنوود

این کد خطا نیز به معنای آسیب دیدن موتور دستگاه است. با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای E-9 در لباسشویی کنوود

بالا بودن یا کم بودن بیش از حد ولتاژ منبع تغذیه، سبب بروز این مشکل می‌شود. در هر صورت اگر ولتاژ مبنع تغذیه از حالت طبیعی خارج شود ، این خطا را مشاهده می‌کنید. برای رفع مشکل، ابتدا مقدار ولتاژ را بررسی کنید. در صورتی که ولتاژ منبع تغذیه پائین تر از ۱۵۰ و یا بالاتر از ۲۶۰ ولت باشد، ماشین لباسشویی به صورت خودکار توقف می‌کند. این توقف برای بهبود ولتاژ است. در صورتی که این اتفاق نیفتد، نیاز است تعمیرکار لباسشویی را بررسی کند.

 

کد خطای E-10 در لباسشویی کنوود

ورود آب به دستگاه دچار مشکل شده است. برای رفع مشکل شیر آب ماشین لباسشویی را باز کرده و میزان فشار آن را تنظیم نمائید. همچنین لازم است فیلتر شیر ورودی بررسی شود. اگر مسدود شده باشد باید انسداد را رفع کنید.

 

کد خطای E12 در لباسشویی کنوود

این کد خطا به چند دلیل ممکن است ظاهر شود. اولین دلیل خراب بودن قفل درب لباسشویی است. دلیل دوم مربوط به خراب شدن شیر ورودی است. احتمالا شیر ورودی بسته است. همچنین اگر موتور در حین کار توقف داشته باشد و یا تخلیه آب دچار مشکل شود، این خطا رخ می‌دهد. برای رفع مشکل، لباسشویی را ریست کنید. همچنین دریچه ورودی را بررسی کنید.

 

کد خطای E-21 در لباسشویی کنوود

اگر در هنگام شست و شو لباسشویی تخلیه کند این خطا نمایان می‌شود. برای رفع مشکل پمپ تخلیه را بررسی کنید. امکان دارد پمپ مسدود شده باشد.

کد خطای E-30 در لباسشویی کنوود

این خطا نیز به قفل درب مربوط می‌شود. ابتد یکبار درب را باز و بسته کنید. سپس اتصالات درب را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض نمائید.

 

کد خطای E-61 در لباسشویی کنوود

این خطا به چند دلیل ممکن است رخ دهد. خراب شدن قفل دستگاه، بسته بودن شیر ورودی، توقف موتور در حین کار و خطا در تخلیه آب همگی سبب بروز این مشکل می‌شود. برای رفع مشکل ابتدا موتور و سیم آن را بررسی کنید. در صورت نیاز موتور باید تعویض شود.

کد خطای E-60 در لباسشویی کنوود

این کد خطا نیز به دلیل خراب شدن قفل درب، شیر ورودی، توقف کار موتور و خطا در تخلیه آب رخ می‌دهد. برای رفع مشکل سیم موتور را بررسی کنید. همچنین لازم است شیر ورودی بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *